top of page

AKTIVITY S DĚTMI

Abychom Vám ulehčili hledání jednotlivých aktivit, Rozdělili jsme aktivity do oblastí a ty seřadili podle vzdálenosti od ubytování.

Benecko se nachází na protilehlém kopci od ubytování. Autem se sem dostanete zkratkou za 10 minut. Po hlavní silnici za 27 minut. Naleznete zde mnoho zábavných aktivit pro všechny členy rodiny - pro děti dětskou naučnou Lufťákovu stezku, pro dospělé Beneckou přírodní stezku, horské káry, tubing, koloběžkové dráhy, dětský krytý lanový park či dílničku pro šikovné ruce. Benecko dále nabízí procházku lesem na Rovinku (občerstvení, dětské hřiště), která je vhodná jak pro kočárky, tak i pro in-line brusle. Se staršími dětmi se můžete podívat na rozhlednu Žalý.

Rokytnice nad Jizerou se nacházejí od Vítkovic 13 minut jízdy autem. Jedná se o významné lyžařské středisko, které i v letním období nabízí pro své návštěvníky mnoho nevšedních zážitků.

Harrachov je vzdálen od Vítkovic 29 minut jízdy autem. Jedná se o město s dlouholetou sklářskou tradicí a o významné sportovní středisko, jak v letním tak v zimním období. Zažijete zde spoustu zážitků plných adrenalinu, turistiky, relaxace a odpočinku. 

Vybrat si můžete ze spousty aktivit od bobové dráhy přes lanové centrum až po obří houpačku. Cyklisté ocení nejen množství cyklotras v okolí, ale také pumptrackovou dráhu.

Nádherná příroda okolo Harrachova je však bezesporu jeho největším pokladem. Objevte kouzlo Mumlavského vodopádu. Vydejte se na túru k prameni řeky Labe. Děti si tu opravdu přijdou na své. Doporučujeme zde dělat pouze celodenní výlety:-) !

Nejnavštěvovanější horské středisko Špindlerův Mlýn se nachází 36 minut jízdy autem od Vítkovic.

V letních měsících, ale také na jaře a na podzim, nabízí Špindlerův Mlýn a jeho okolí nespočet turistických a cyklistických tras, naučných stezek i širokou nabídku sportovních a rekreačních aktivit jak pro náročné sportovce, tak pro rodiny s dětmi.

Malebné lázeňské středisko s nevšední historií a osobitou architekturou se nachází 41 minut jízdy od Vítkovic. Město leží na úpatí Černé hory, na jejíž vrchol vede moderní kabinová lanová dráha a je tak ideální vstupní branou do Krkonoš jak v zimě pro lyžaře, tak v létě pro pěší turisty a cyklisty.

Turisté a cyklisté si přijdou na své i v létě, vedle mnoha vycházkových tras a cyklostezek láká k návštěvě také rozhledna Panorama (25,7 m) na vrcholu Černé hory. Nezapomenutelným zážitkem je procházka po 1500 m dlouhé Stezce korunami stromů Krkonoše. Informačními tabulemi je vybavena 1. Krkonošská cyklistická naučná stezka, vedená nejzajímavějšími partiemi Černé a Světlé hory. 

Děti si tu mohou užít spoustu zábavy. Opět doporučejeme dělat celodenní výlety (ať stihnete vše, co chcete) :-).

Obec Poniklá se nachází 13 minut jízdy autem od Vítkovic. Má bohatou historii, která se datuje již roku 1354. Tradici tu má výroba skleněných vánočních ozdob. Toto dodnes rozvíjené řemeslo chudého horského kraje, nalezneme v manufaktuře Rautis. Skleněná alchymie foukaných perličkových ozdob zkrášluje vánoční stromky u nás i za mořem. Vyzkoušejte si jejich výrobu vlastníma rukama! Dále tu naleznete krásné dětské hřiště, které se nachází u základní školy a v blízkosti muzea krkonošských řemesel. Přímo u hřiště naleznete krámek "Nad věcí", který nabízí výbornou kávu a zakoupit zde můžete produkty místní výroby (sirupy, medy aj.).

 Projekt „Pohádkové Krkonoše a Podkrkonoší“ byl zahájen v září 2014 a jeho předmětem jsou aktivity zaměřené především na rodiny s dětmi a mládež, které zapojí zájemce do mnoha činností. Ústřední linií je kampaň s tématem „Krakonošovy Krkonoše a Podkrkonoší“, která volně navazuje na Krkonošské pohádky, zejména prostřednictvím populárně naučné razítkovací hry „Po stopách Krakonoše“ a „Krakonošovo Podkrkonoší“. Další částí hravé kampaně je vytvoření 3 questů (hledaček), zpracování 4 tras geolokačních her s využitím chytrých telefonů, seznámení s geocashingem, fotosoutěže, vědomostní soutěže, ad.

Krkonoše jsou vhodné pro všechny. A aby si to užili i ti nejmenší, vybrali jsme pro Vás trasy vhodné pro kočárky. Seřadili jsme je dle vzdálenosti od Vítkovic.

ZÁBAVNÍ PARKY

V Krkonoších najdete také místa, která jsou plná zábavy a aktivit pro děti i dospělé. V těchto zábavných parcích si můžete zaskákat, sklouznout se, šplhat, projet se na kárách či lodičkách, prolézat, svést se na koni nebo poníkovi, nakrmit kozy, vyrobit si dárek v tvořivé dílně, anebo odpočívat a dát si něco dobrého. Pojďte si s námi hrát!

LANOVÁ CENTRA

Lanová centra, monkey parky a cvičné stěny v Krkonoších lákají začátečníky i pokročilé užít si zábavu a trénovat při tom svou zdatnost.

bottom of page